OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.01 – 05.02.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.01 – 05.012.2023

1. W sobotę 28 stycznia w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do wiadomości decyzję papieża Franciszka o nominacji ks. prałata Sławomira Odera na urząd Biskupa Gliwickiego. Nowemu Biskupowi Gliwickiemu życzymy, by posługa w Kościele gliwickim była źródłem uświęcenia siebie oraz powierzonych pasterskiej opiece wiernych diecezjan.

1. Dzisiaj o godzinie 16.45 zapraszam na koncert wokalno – organowy. Wystąpią w repertuarze kolędowym Anna Lech – Wachowska – śpiew oraz Marzena Lempa – organy.

1. W poniedziałek w sali OSP Babienica o godz. 18.00 odbędzie się zebranie dla mieszkańców z przedstawicielami firmy Prosument. Tematem spotkania będzie montaż pomp ciepła, mat grzewczych i instalacji fotowoltaicznej na starych zasadach.

1. W środę zapraszam chętne osoby na godzinę 9.00 do rozebrania dekoracji bożonarodzeniowej.

1. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane potocznie świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Tego dnia podczas Mszy św. błogosławimy świece – gromnice. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Siostry Klauzurowe.

1. Również w czwartek jest Msza św. szkolna z udziałem dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej. Szczególnie zapraszam przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej oraz bierzmowania. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają na zakończenie Eucharystii poświęcone świece.

1. W piątek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, orędownika zwłaszcza w chorobach gardła. Błogosławieństwo przez jego wstawiennictwo będzie można uzyskać w dniu wspomnienia albo w przeddzień wieczorem.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W kościele odbywać się będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, godzinę przed Mszą św. oraz przyjęcia Komunii św. wynagradzającej za nasze grzechy. Po Eucharystii odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego.

1. W sobotę od godziny 8.30, począwszy od Psar, odbędą się odwiedziny chorych oraz starszych parafian z posługą sakramentalną.

1. Po Mszy św. w sobotni wieczór zapraszam na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, przygotowany przez parafian.

1. W niedzielę przypada w liturgii wspomnienie św. Agaty. Na zakończenie Mszy św. błogosławimy chleb i wodę ku jej czci.

1. Tygodnik Gość Niedzielny jest do nabycia ze stolika, w cenie 10 zł za egzemplarz.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zakup opału. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne i Diecezję Gliwicką.

1. Dziękuję mieszkańcom ul. Strażackiej, którzy w piątek wieczorem sprzątali kościół. Do następnego sprzątania serdecznie zapraszam w piątek po Mszy św. mieszkańców ul. Szkolnej i Kopernika.

1. Podziękowanie składam wszystkim, którzy wspierają finansowo naszą parafię. Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i pomoc.

INTENCJE MSZALNE 29.01 – 05.02.2023

NIEDZIELA 29.01.2023 IV ZWYKŁA

8.00   Za + Hildegardę Smolin – ofiarowana od sąsiadów.

10.30 Za + Kornela Musik – ofiarowana od rodziny Cogiel.

12.00 Za + Annę Grund – 29 gregoriańska.

Chrzest Nikodem Karmański.

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

16.00 Za żyjących i zmarłych parafian.

PONIEDZIAŁEK 30.01.2023

8.00   Za + Annę Grund – 30 gregoriańska.

17.00 Za + Dorotę Smolin w pamiątkę urodzin.

WTOREK 31.01.2023 WSPOMNIENIE ŚW. JANA BOSKO, PREZBITERA

8.00   Za + Klarę Piech – 1 gregoriańska.

17.00 Za ++ Andrzeja Słota w pamiątkę urodzin i rocznicę śmierci, syna Wojciecha, teściów Bronisławę i Huberta w rocznicę śmierci oraz pokrewieństwo Słota i Zalewski.

ŚRODA 01.02.2023

8.00   Za + Klarę Piech – 2 gregoriańska.

17.00 Za ++ matkę Klarę Opiełka w rocznicę śmierci, ojca Konrada, brata Huberta, Jerzego i Józefa Tkocz oraz pokrewieństwo Opiełka i Tkocz.

CZWARTEK 02.01.2023 ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

8.00   Za + Klarę Piech – 3 gregoriańska.

17.00 1. Za ++ syna Janusza Sokulskiego w rocznicę śmierci, rodziców, teściów, rodzeństwo, pokrewieństwo Sokulski, Kwieciński i Ogrodnik, ks. Alojzego Kubica oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za + Zygmunta Hanulok – ofiarowana od sąsiadów.

PIĄTEK 03.01.2023

8.00   Za + Klarę Piech – 4 gregoriańska.

17.00 W intencji żyjących i zmarłych z Róż Różańcowych oraz czcicieli Serca Jezusowego.

SOBOTA 04.02.2023

8.00    Za + Klarę Piech – 5 gregoriańska.

17.00 1. Za ++ Gerharda Kaczuga, wnuka Łukasza, rodziców Jana i Annę, syna Eryka, Anielę i Alfreda, Ewelinę Mroczek oraz kapłanów.

2. Za ++ Jana i Helenę Kałdonek, córki Otylię i Różę, męża Tadeusza, syna Rocha, żonę Dorotę, swatów, sąsiadów oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

NIEDZIELA 05.02.2023 V ZWYKŁA

8.00   Za żyjących i zmarłych parafian.

10.30 Za + Alfreda Hanulok w pamiątkę urodzin.

12.00 Za + Klarę Piech – 6 gregoriańska.

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

16.00 Za ++ rodziców Agnieszkę i AdolfaWięcek w pamiątkę urodzin, dziadków Hildegardę i Jana Więcek, Jerzego Irek oraz pokrewieństwo Więcek i Irek.