OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.06 – 16.06.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.06 – 16.06.2024

 

  1. W czwartek zapraszam wszystkie dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami na Mszę św. szkolną. Szczególnie proszę o obecność przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klasy ósmej i klas pierwszych ponadpodstawowych, w celu podsumowania całorocznych przygotowań. Młodzież przynosi ze sobą książeczki z uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. W czwartek również przypada dzień fatimski. Zapraszam na Mszę św. sprawowaną w intencji czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej oraz po jej zakończeniu na modlitwę różańcową.

 

  1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjny w Rusinowicach.

 

  1. Tygodnik Gość Niedzielny oraz miesięcznik Mały Gość są do nabycia ze stolika, w cenie 10 zł. i 7 zł. za egzemplarz. Tam też można nabyć czwarty numer Historii Kościoła. Cena za egzemplarz wynosi 12 zł.

 

  1. Dziękuję mieszkańcom ul. Górnej i Krótkiej, którzy w piątek wieczorem sprzątali kościół. Do następnego sprzątania serdecznie zapraszam w piątek po Mszy św. mieszkańców ul. Dworcowej.

 

  1. Podziękowanie również składam wszystkim, którzy wspierają finansowo naszą parafię. Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i pomoc.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

Dawid Cyl – Psary, ul. Kopernika 7 – zap. III

Julia Klabis – Strzebiń, ul. Sienkiewicza 7 – zap. III

 

INTENCJE MSZALNE 09.06 – 16.06.2024

 

NIEDZIELA 09.06.2024 X ZWYKŁA

8.00   Za ++ ojca Alfonsa Konopka w pamiątkę urodzin i rocznicę śmierci, mamę Emę Konopka, teścia Roberta Karmańskiego, Ewalda Konopka, Edwarda Kozub, ks. Alojzego Kubica oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

10.00 Za + Teresę Pielewską – 9 gregoriańska.

12.00 Za ++ Marię Owczarczyk w 10 rocznicę śmierci, męża Jana, ich rodziców, Rudolfa Pietrzyk oraz ks. Alojzego Kubica.

Roczek Amelia Ślęzok.

16.00 1. Za ++ rodziców Jadwigę Krzemińską w 5 rocznicę śmierci i Pawła Krzemińskiego w pamiątkę urodzin oraz wnuka Jakuba.

2. Za + Antoniego Kłosek w 30 dzień po śmierci.

Roczek Adam Kania.

 

PONIEDZIAŁEK 10.06.2024

8.00   Za + Teresę Pielewską – 10 gregoriańska.      

18.00 Za ++ męża Franciszka Latocha, rodziców Edmunda i Katarzynę Latocha, Helenę i Pawła Cuglowski, dziadków obu stron, Jerzego i Urszulę Murawski, Bernarda Cuglowskiego, pokrewieństwo Ziora, Olszowski i Sowa oraz ks. Alojzego Kubica.

 

WTOREK 11.06.2024 WSPOMNIENIE ŚW. BARNABY, APOSTOŁA

8.00   Za + Teresę Pielewską – 11 gregoriańska.

18.00 Za ++ męża Pawła Osadnik, brata Karola, Monikę Osadnik, Franciszkę i Tomasza Burzyk, Annę i Alojzego Kandzia, Barbarę i Józefa Burzyk, Jerzego Burzyk, Aleksandra Rogoc, Adelajdę Pająk, syna Henryka, pokrewieństwo Osadnik i Burzyk oraz kapłanów.

 

ŚRODA 12.06.2024

8.00   Za + Teresę Pielewską – 12 gregoriańska.

18.00 Za ++ Klarę Piech w 2 rocznicę śmierci, męża Alfreda, Wilhelma i Erykę Boroń, dziadków, pokrewieństwo, ks. Alojzego Kubica oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

 

CZWARTEK 13.06.2024 WSPOMNIENIE ŚW. ANTONIEGO Z PADWY, PREZBITERA

8.00   Za + Teresę Pielewską – 13 gregoriańska.

18.00 W intencji czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej.

 

PIĄTEK 14.06.2024 WSPOMNIENIE BŁ. MICHAŁA KOZALA, BISKUPA I MĘCZENNIKA

8.00   Za + Teresę Pielewską – 14 gregoriańska.

18.00 Za ++ ojca Henryka Franczyk, matkę Kornelię, dziadków obu stron, Teresę i Huberta Cogiel, pokrewieństwo Ledwoń, Franczyk i Buchenfeld oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Roczek Albert Recha.

                

SOBOTA 15.06.2024

8.00   Za + Teresę Pielewską – 15 gregoriańska.

17.00 Za ++ rodziców Danutę i Alfonsa Gaweł, teściów Teresę i Edwarda Oleksik, szwagra Franciszka Rymarczyk, wujków Edmunda Oleksik, Jana Dolibóg i Wilhelma Zok, Grażynę Oleksik i Jolantę Czornik oraz pokrewieństwo.

 

NIEDZIELA 16.06.2024 XI ZWYKŁA

8.00   Za ++ Teodora Rogocz w 15 rocznicę śmierci, jego żonę Klarę, ich rodziców Martę i Zygmunta Kluczniak, pokrewieństwo Rogocz, Musik i Kluczniak, ks. Alojzego Kubica oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

10.00 Za ++ Krystynę Brdąkała, męża Alojzego oraz pokrewieństwo Brdąkała i Sitek.

12.00 Za + Teresę Pielewską – 16 gregoriańska.

16.00 W intencji Józefa Leśniak z okazji 85 rocznicy urodzin.