Ogłoszenia Parafialne 13. 09 – 20. 09. 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.09 – 20.09.2020

 

  1. Kościół jest codziennie otwarty. Zachęcam do osobistej modlitwy.

 

  1. Dzisiaj zapraszam na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godzinie 16.00.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane o godzinie 8.00 oraz 18.00.

 

  1. W poniedziałek Firma 4-ECO zaprasza mieszkańców na bezpłatne spotkanie odnośnie odnawialnych źródeł energii, w OSP Babienica o godzinie 18.00. Szczegóły dla zainteresowanych widnieją na plakacie w gablotce.

 

  1. W środę i w piątek odmawiamy różaniec o godzinie 17.30, a w niedzielę koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00.

 

  1. W czwartek jest Msza św. szkolna z udziałem dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej. Szczególnie zapraszam przygotowujących się do sakramentów Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania.

 

  1. Przez wszystkie niedziele września istnieje możliwość uczestnictwa, w naszym kościele, w dodatkowej Mszy św. o godzinie 12.00.

 

  1. Kolekta dzisiejsza nie jest zbierana w tradycyjny sposób, lecz wystawione są przy wyjściu koszyczki z możliwością złożenia ofiary przeznaczonej na misje.

 

  1. Tygodnik Gość Niedzielny dostępny jest do nabycia ze stolika w cenie 6 zł. za egzemplarz.

 

  1. Numer konta parafialnego, na który można wpłacać ofiary na bieżące utrzymanie kościoła 60 8288 0004 5000 0018 3862 0001.

 

  1. Dziękuję mieszkańcom ul. Stawowej, którzy w piątkowy wieczór sprzątali kościół. Do następnego sprzątania serdecznie zapraszam w piątek po Mszy św. mieszkańców ul. Głównej od 1 do 25 w Babienicy.

 

  1. Podziękowanie składam wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają finansowo naszą parafię. Szczególne podziękowanie kieruję pod adresem panów, którzy w minionym tygodniu pomagali w pracach wokół posesji farskiej.

 

  1. Podziękowanie składam za wszelkie modlitwy, ofiary, kwiaty i pomoc.

 

 

INTENCJE MSZALNE 13.09 – 20.09.2020

 

NIEDZIELA 13.09.2020 2020 XXIV ZWYKŁA

8.00   1. Za ++ rodziców Emmę i Alfonsa Konopka, Roberta Karmańskiego, pokrewieństwo Konopka i Karmański oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za ++ Marię, Emanuela i Franciszka Ślęzok oraz pokrewieństwo Matyl i Ślęzok.

10.30 1. Za + Grzegorza Kusz w 16 rocznicę śmierci.

2.  Za ++ Marię Klabis w 40 rocznicę śmierci, męża Rajmunda, Ludwika i Martę Motyka oraz pokrewieństwo Klabis, Buchenfeld i Skorupa.

12.00 Za + Gertrudę  Cebula – 13 gregoriańska.

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

16.00 W intencji czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej.

 

 

PONIEDZIAŁEK 14.09.2020 ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

8.00   Za + Gertrudę  Cebula – 14 gregoriańska.

18.00 Za ++ żonę Krystynę Matyl, rodziców Jana i Paulinę Matyl, bratową Otylię, Gertrudę i Rajnolda Karmański, synów Jana, Józefa, Henryka i Czesława, córkę Teresę, Jadwigę i Pawła Cyl,

Martę i Jana Matyl oraz pokrewieństwo.

 

WTOREK 15.09.2020 WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY BOLESNEJ

8.00   Za + Gertrudę  Cebula – 15 gregoriańska.

18.00 Za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

ŚRODA 16.09.2020 WSPOMNIENIE ŚW. KORNELIUSZA PAPIEŻA I CYPRIANA BISKUPA, MĘCZENNIKÓW

8.00   Za + Gertrudę  Cebula – 16 gregoriańska.

17.30 Różaniec.

18.00 W intencji Grzegorza i Irmy Kita z okazji 31 rocznicy ślubu.

 

CZWARTEK 17.09.2020

8.00   Za + Gertrudę  Cebula – 17 gregoriańska.

18.00 W intencji Bogu wiadomej.

 

PIĄTEK 18.09.2020 ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA

8.00   Za + Gertrudę  Cebula – 18 gregoriańska.

17.30 Różaniec.

18.00 Za + Marię Wójcik – ofiarowana od sąsiadów.

 

SOBOTA 19.09.2020

8.00   Za + Gertrudę  Cebula – 19 gregoriańska.

13.00 Ślub: Marcin Ślęzok – Julia Smolin.

16.00 W intencji Erny Wojsyk z okazji 80 rocznicy urodzin.

17.00 W intencji Jonasza i Kacpra Zgodzaj z okazji 18 rocznicy urodzin.

 

NIEDZIELA 20.09.2020 2020 XXV ZWYKŁA

8.00    Za ++ Bogumiłę Więcławik w 4 rocznicę śmierci oraz pokrewieństwo Żurek i Więcławik.

10.30 1. W intencji rodziny Krystiana i Krystyny Kaczuga.

2. Za ++ rodziców Walerię i Bernarda Kaczuga, Marię i Wiktora Osyra, braci Czesława i Roberta, bratową Rozalię, brata Krzysztofa Osyra, pokrewieństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

12.00 W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Św., ich rodzin oraz gości.

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

16.00 Za ++ Martę i Piotra Strzelczyk, synów Alfonsa i Jakuba, zięciów, chrzestną Wiktorię z mężem Augustynem, córkę Lili, swatów Teodora Ślęzok i Alojzego Kandzia, Jana Bugajak,

pokrewieństwo oraz ks. Alojzego Kubica, ks. Leonarda Pająk i ks. Jerzego Pająk.