OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.04 – 05.05.2024

1. W środę rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, dlatego serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu po Mszach św. a w niedzielę o godzinie 15.30.

1. W czwartek zapraszam wszystkie dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami na Mszę św. szkolną. Szczególnie proszę o obecność przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej oraz sakramentu bierzmowania. O godzinie 16.30 spowiedź dla dzieci z klasy 3a, o godzinie 17.00 dla klasy 3b.

1. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne i Diecezję Gliwicką. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od zachowania pokarmów mięsnych.

1. Również w piątek o godzinie 16.00 zapraszam na Eucharystię w intencji strażaków i hutników oraz ich rodzin, z okazji patronalnego święta św. Floriana.

1. 5. W sobotę od godziny 8.30, począwszy od Psar, odbędą się odwiedziny chorych oraz starszych parafian z posługą sakramentalną.

1. Po Mszy św. w sobotni wieczór zapraszam na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, przygotowany przez parafian.

1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 10.00 świętować będziemy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Ośrodek Rehabilitacyjny w Rusinowicach. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

1. Tygodnik Gość Niedzielny oraz miesięcznik Mały Gość są do nabycia ze stolika, w cenie 10 zł. i 7 zł. za egzemplarz. Tam też można nabyć trzeci numer Historii Kościoła w cenie 12 zł. za egzemplarz.

1. Dziękuję mieszkańcom ul. Głównej od 71 do 102 w Psarach, którzy w piątek wieczorem sprzątali kościół. Do następnego sprzątania kościoła i obejścia serdecznie zapraszam rodziców dzieci komunijnych.

1. Podziękowanie składam wszystkim, którzy wspierają finansowo naszą parafię. Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i pomoc.

Szymon Przystalski – Psary, ul. Lompy 11 – zap. I

Małgorzata Kromolan – Kozłów, ul. Poprzeczna 6 – zap. I

Marek Glafik – Psary, ul. Szkolna 1a – zap. I

Karolina Sieczka – Rębielice Królewskie, ul. Sabaty 50 – zap. I

Adam Kędzierski – Ligota Toszecka, ul. Laura 2 – zap. II

Wioletta Rogocz – Babienica, ul. Poznańska 1a – zap. II

INTENCJE MSZALNE 28.04 – 05.05.2024

NIEDZIELA 28.04.2024 V WIELKANOCNA

8.00   1. W intencji Andrzeja Barwickiego z okazji 18 rocznicy urodzin.

2. Za ++ Józefa Buchenfeld oraz pokrewieństwo Cogiel.

10.00 W intencji dzieci w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

12.00 Za + Hildegardę Smolin – 27 gregoriańska.

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

16.00 Za ++ Edeltraudę Wilczek, rodziców, teściów, Szartotę i Alfreda Wilczek, Jadwigę Tomaszowską, Krystynę, Małgorzatę i Pawła Kostyra oraz dziadków.

PONIEDZIAŁEK 29.04.2024 ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DZIEWICY

8.00   Za + Hildegardę Smolin – 28 gregoriańska.

18.00 Za ++ sąsiadów Bernarda, Elżbietę i Wincentego Czornik, Jerzego Klyta oraz jego teściów Matyldę i Romana Syguda.

WTOREK 30.04.2024

8.00   Za + Hildegardę Smolin – 29 gregoriańska.

18.00 Za + Edwarda Sojka w pamiątkę urodzin i rocznicę śmierci.

ŚRODA 01.05.2024

8.00   Za + Hildegardę Smolin – 30 gregoriańska.

18.00 Za ++ Elżbietę Rygoł w 10 rocznicę śmierci, ojca Emanuela, szwagrów Horsta, Tadeusza i Romana, Klarę i Norberta Białas, Marię i Zygmunta Ścisły, pokrewieństwo, sąsiadów oraz ks. Alojzego Kubica.

CZWARTEK 02.05.2024 WSPOMNIENIE ŚW. ATANAZEGO, BISKUPA

8.00   Za + Jolantę Czornik – 1 gregoriańska.

18.00 Za ++ żonę Bożenę Grotecką w pamiątkę urodzin oraz pokrewieństwo Grotecki i Krawczyk.

PIĄTEK 03.05.2024 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI

8.00   W intencji żyjących i zmarłych z Róż Różańcowych oraz czcicieli Serca Jezusowego.

10.00 Za ++ męża i ojca Franciszka Rymarczyk w pamiątkę urodzin i 2 rocznicę śmierci, teścia Józefa Rymarczyk, Grażynę Oleksik, Jolantę Czornik, Anielę Gaweł, pokrewieństwo Oleksik, Rymarczyk, Filipczyk i Gaweł, sąsiadów oraz kapłanów.

12.00 Za + Jolantę Czornik – 2 gregoriańska.

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

16.00 Za żyjących i zmarłych strażaków oraz hutników z okazji ich patronalnego święta św. Floriana.

SOBOTA 04.05.2024 WSPOMNIENIE ŚW. FLORIANA, MĘCZENNIKA

8.00   Za + Jolantę Czornik – 3 gregoriańska.

12.00 W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

17.00 1. Za + Herberta Raj w 3 rocznicę śmierci.

2 Za ++ Konrada Zok, teściów Pawła i Gertrudę Zok, rodziców Antoniego i Cecylię Lubański oraz szwagra Jana.

NIEDZIELA 05.05.2024 VI WIELKANOCNA

8.00   Za ++ Romana, Matyldę i Eugeniusza Syguda, Lucynę, Leona, Krzysztofa i Zdzisława Badora, szwagrów Augusta Cyl i Jerzego Klyta oraz ks. Alojzego Kubica.

10.00 W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

12.00 Za + Jolantę Czornik – 4 gregoriańska.

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

16.00 Za + Huberta Cyl w 30 dzień po śmierci.