Ogłoszenia Parafialne 11.08- 18.08.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.08 – 18.08.2019

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest specjalna, zbierana przez przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej i przeznaczona zostanie na bezprzewodowe nagłośnienie pogrzebowe, księgi liturgiczne – obrzędowe, mszał, lekcjonarze i paramenty liturgiczne.

1. Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi  w wykonaniu Wojska Polskiego. Cena tygodnika nie ulega zmianie i wynosi 5 zł.

1. W środę Msza św. celebrowana będzie z uroczystości Wniebowzięcia NMP z poświęceniem ziół            i kwiatów, a zatem nie będzie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

1. W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą sprawowane według porzadku niedzielnego.  W ramach kazania nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu nie będzie nieszporów.

1. 17 sierpnia o godzinie 19.00 parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz Urząd Miejski w Woźnikach współorganizują koncert. Podczas koncertu – modlitwy odbędzie się obrzęd poświęcenia ikon, które powstały podczas tegorocznych Warsztatów Ikonopisarstwa zorganizowanych przez Urząd Miejski w Woźnikach oraz Miejsko – gminny Ośrodek Kultury. Wśród autorów ikon są także woźniccy parafianie.

1. Również w czwartek wyruszy z katedry Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

1. Dziękuję mieszkańcom ul. Głównej od numeru 51 do 75 w Babienicy, którzy w piątkowy wieczór sprzątali kościół. Do następnego sprzątania serdecznie zapraszam w piątek po Mszy św. wieczornej, mieszkańców ul. Głównej od numeru 76 do 103 w Babienicy.

1. Podziękowanie składam za wszystkie złożone ofiary, kwiaty i pomoc. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem panów, którzy w minionym tygodniu pomagali w pracach porządkowych na strychu, w piwnicy i na cmentarzu, także przy montażu paneli fotowoltaicznych. Bóg zapłać.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE 11.08 – 18.08.2019

Kot Kamil s. Andrzeja                                Miglus Magdalena c. Eugeniusza  –  zapowiedź III

Psary, ul. Powstańców 39                          Pakuły, ul. Ogrodowa 7

Młynarczyk Grzegorz s.Stanisława          Jonek Iwona c. Jerzego  –   zapowiedź III

Psary, ul. Lipowa 7                                      Strzebiń, ul. Krzywa 5a

Czaja Artur s. Damiana                               Urbanik Dorota c. Andrzeja – zapowiedź I

Psary, ul. Szkolna 26                                   Kamienica, ul. Lubliniecka 2

Ślimok Karol s. Sylwestra                           Baron Beata c. Marka – zapowiedź I

Babienica, ul. Zielona 5                               Rusinowice, ul. Stawowa 18

INTENCJE MSZALNE 11.08 – 18.08.2019

NIEDZIELA 11.08.2019 XIX ZWYKŁA

8.00 Za + Andrzeja Golasz – ofiarowana od pielgrzymów z Rybnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

10.30 Za ++ męża i ojca Wilhelma Zok, rodziców Leona i Helenę Kazimierczyk, Waleskę i Franciszka Zok, Danutę i Alfonsa Gaweł, Jana Dolibóg, Jadwigę i Romana Kot oraz pokrewieństwo Zok, Kazimierczyk i Hońca.

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

15.30 Nieszpory.

16.00 Za ++ ojca Waltra Maruszczyk, babcię Różę Kandzia, jej męża Józefa, dziadków i krewnych z rodziny Buchenfeld, Klyta, Stanek i Paruzel.

PONIEDZIAŁEK 12.08.2019

18.00 Za ++ Mariana Mońka w rocznicę śmierci, Krzysztofa Osadnik, Ferdynanda Tulińskiego, Tadeusza Sosnowskiego oraz pokrewieństwo.

WTOREK 13.08.2019

8.00 Za ++ Klarę i Alfreda Majchrzyk, siostrę zakonną Bonifilię Wojsyk oraz zmarłych z rodziny Pogoda, Stanchły i Knobel.

ŚRODA 14.08.2019 WSPOMNIENIE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO, PREZBITERA I MĘCZENNIKA

17.30 Różaniec.

18.00 Za ++ Stanisława Oberskiego, Emanuela i Ewę Gryzik, dziadków, swatkę Kornelię Płaczek oraz zmarłych z rodziny Gryzik, Oberski i Stefaniszostek.

Chrzest Andżela Reich.

CZWARTEK 15.08.2019 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

8.00 W intencji rodziny Golasz i Gorol – ofiarowana od pielgrzymów z Rybnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

10.30 W intencji Leszka i Urszuli Szamborski z okazji 50. rocznicy ślubu.

12.30 Ślub Michał Barwicki – Aleksandra Kaczmarek.

16.00 Za ++ męża Henryka Ślimok, jego rodziców, Annę i Ludwika Wojsyk, trzech synów, trzy synowe, pokrewieństwo oraz ks. Alojzego Kubica.

PIĄTEK 16.08.2019

17.30 Różaniec.

18.00 Za + Emila Stanchły – ofiarowana od pracowników Firmy MWP w Postępie.

SOBOTA 17.08.2019 UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, PREZBITERA, GŁÓWNEGO PATRONA METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ

12.00 Ślub Michael Leuzinger – Michalina Słota.

17.00 W intencji Henryka Maniura z okazji 80. rocznicy urodzin.

Chrzest Liliana Gorol.

NIEDZIELA 18.08.2019 XX ZWYKŁA

8.00 Za ++ Kazimierza Sowa i Mariana Barwickiego w 30. dzień po śmierci.

10.30 Za ++ Stanisława Gorol, Marię i Władysława Zielonka, Piotra Bochenek, Pawła Wosolik oraz zmarłych z rodziny Gorol i Froch.

Chrzest Alicja Strzelczyk.

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

15.30 Nieszpory.

16.00 Za ++ Joannę i Konrada Osadnik, Martę,  Eugeniusza i Eryka Loreńczyk, ich rodziców, rodzeństwo, sąsiadów oraz kapłanów.